Торфобрикети (брикети торф'яні)

Паливні брикети з торфу власного виробництва

Ми пропонуємо паливні тор'яні брикет власного виробництва відмінної якості, що підійдуть як для домашнього каміну чи котла, так і для промислової котельної ручного та автоматичного (!) способу подачі полива.

Характеристики торфобрикетів згідно ДСТУ2042-92:

  • зольність – до 23%
  • вологість – до 20%
  • розміри – 80-200/45-75/15-70 мм
  • теплотворність – від 14,9МДж/кг (3500ккал/кг)
  • механічна міцність - від 94%

Торфобрикет (брикети торфові) – природне екологічно чисте паливо

Паливні брикети з торфу - це екологічно чисте тверде паливо, оскільки вони складаються з органічних речовин. Виготовляються із подрібненого торфу методом пресування, не маючи у своєму складі хімічних добавок. У процесі переробки торфу на паливні брикети його енергетична ефективність значно зростає порівняно з кам'яним вугіллям. Особливості структури торфобрикетів не дозволяють цьому твердому паливу швидко згоряти, що полегшує обслуговування котлів, оскільки знижується частота завантаження цього матеріалу в топку.

Пресовані торфобрикети по теплопровідності перевершують і дрова, і вугілля. Так, при спалюванні кілограма торфобрикету виділяється теплота в 3500-5600 ккал, при спалюванні дров – близько 3400 ккал. У брикетах із торфу золи не більше 21%. Крім того, навіть золу, отриману в результаті згоряння торф'яних брикетів, за відгуками садівників-любителів, можна використовувати як добриво для ґрунту з високим вмістом фосфору та калію. Адже це покращить структуру самого ґрунту, також сприятиме засвоєнню рослинами різних мікроелементів та їх захисту від шкідників.

Переваги торфобрикетів: купуючи торфобрикети, людина може використовувати їх для розпалювання камінів, саун, теплиць, різних видів печей, оранжерей. Даний вид твердого палива на сьогоднішній день має велику популярність і економічність для опалення приватних будинків. Адже подорожчання газу та електрики в країні змушують людей задуматися над альтернативними видами палива.

Якими іншими перевагами володіє паливо у вигляді пресованих цеглинок? Розглянемо основні моменти:

  • стійкість до дії вологи – при зберіганні торф'яні брикети не вбирають вологу. Таким чином зберігаються початкові властивості палива. Також забезпечується зберігання протягом тривалого часу;
  • компактні розміри – брикети торф'яні для комунально-побутових потреб (ДСТУ2042-92) не займають багато місця. Їх можна акуратно скласти в сараї чи іншому місці. Для зберігання палива не потрібно облаштовувати спеціальне приміщення;
  • тривале горіння – брикети торфові довго горять та дарують тепло. Можна зробити одну закладку та робити другу через шість годин. Щоб котел працював постійно, торфові брикети підкидаються через однакові часові відрізки;
  • безпека для навколишнього середовища – у торфобрикетах не містяться небажані речовини. Тому при згорянні паливних брикетів з торфу не наноситься шкода здоров'ю, природі. Таке тверде паливо згоряє, а попіл використовується в саду і на городі як підживлення. У залишках містяться компоненти, необхідні рослинам для повноцінного розвитку;
  • зручне транспортування – складнощі не виникають, оскільки зазвичай трикети торф'яні перевозяться насипом. Забезпечується оперативна доставка за допомогою транспортних засобів - самоскидів.

Наш завод, побудований на сучасному обладнанні, дозволяє виготовляти торфобрикети, які підходять для подачі у будь-який сучасний твердопаливний котел та придатні для опалення житлових будинків, лісових та сільських господарств, майстерень, теплиць, виробничих цехів, басейнів та інших споруд.

 

Як обрати торфобрикети?

Торфобрикет є зручною та практичною формою торфяного твердого палива. Типові характеристики торфобрикетів – це:

  • зольність – частка золи (попелу) у торфобрикеті (10–23%), у напівбрикетах торф'яних - до 25%,
  • вологість – питома частка вологи (води) у торфобрикеті (10–20%), у напівбрикетах торф'яних - до 25%,
  • теплотворність – 15-17 МДж/кг, у напівбрикетах торф'яних - 10-15 МДж/кг,
  • механічна міцність – від 94%, у напівбрикетах торф'яних - від 93%,
  • та розміри – довжина брикету та діаметр або розміри (залежно від форми) поперечного перерізу.

Висока зольність (зазвичай, не більше 23%) дозволяє подвійне застосування паливних торф'яних брикетів: після спалювання цього твердого палива зола (попіл) у якості добрива знадобиться на будь-якій присадибній ділянці. Показник вологості дає змогу оцінити корисний ефект при спалюванні на одиницю маси – більш вологі торфобрикети дають меншу тепловіддачу, а також мають більшу вагу. Типовий торфяний брикет за формою поперечнего перерізу або прямокутний, або круглий. У довжину торфобрикет варіюється в межах від 80 мм до 400 мм, проте найчастіше зустрічаються пропозиції торфобрикетів розмрів порядку 150–180 мм. У своєму діаметрі круглий торфобрикет ("ковбаскою") варіюється у межах 50–80 мм. Аналогічно прямокутний торфобрикет ("цеглиною") може мати переріз розміру 80x40, 50x65, 65x90 тощо. Ці розміри визначають самі виробники торфобрикетів в залежності від обладнання, яке використовується.

Обирати той чи інший розмір торфобрикету варто виходячи із цілей застосування: наприклад, для невеличкого вогнища (кімнатна піч або камін), добре підійдуть менші за розмірами брикети, а для великих вогнищ (котельня, баня чи сауна) зручнішими будуть більші брикети. Так чи інакше, торфобрикети досить зручні для зберігання – вони дозволяють економити корисний об'єм приміщень, де розташовані котли опалення.  Фасовка для постачання торфобрикетів буває у вакуумних упаковках по 5-10 кг, мішках вагою від 20-25 кг до 50 кг, у біг-бегах (від англ. "big bag" – великий мішок) вагою 500-1000 кг та насипом (для транспортування великих об'ємів вантажівками-самоскидами чи залізничним транспортом).

Натуральне економне паливо

Природна сила торфу