Торф здавна відомий як горючий матеріал та добриво. Він є породою рослинного походження, утвореною завдяки неповному розкладу рослинних залишків (мох, трава, деревина). Переважним місцем утворення торфу є болота, для яких характерне відкладення на поверхні частково розкладених органічних речовин, що перетворюються у торф завдяки високій вологості та поганому доступу повітря – за цих умов відбувається лише часткова мінералізація. Торф широко застосовується у енергетиці, сільському господарстві, тваринництві, хімічній промислововсті, використовуються його лікувальні та біохімічні властивості.
Торф або, застаріла назва, турф (англ. peat або turf; нім. torf) відомий під давньою назвою «займиста земля». Підігрів їжі – одне із найдавніших відомих застосувань торфу у західній та північній Європі. Завдяки значній частці вуглецю (50-60%) та питомій теплоті згоряння до 17 МДж/кг, торф широко використовується як тверде паливо. Найпоширеніші форми застосування торфу для опалення – це торфобрикети та торфокрошка (торфокрихта с/г).
Торф є добре займистою корисною копалиною. Особливість і цінність торфу, як горючого матеріалу, полягає у тому, що завдяки кисню, який утримується у торфових волокнах, він здатен горіти навіть без доступу повітря. Ця особливість є причиною особливої небезпеки пожеж на торфовищах, оскільки їх дуже складно загасити, проте також дозволяє використовувати торф (торфобрикет) у якості палива. Недарма для одних із перших електростанцій Радянського Союзу, побудованих напочатку 20-х років XX ст., паливом був саме торф. Навіть сьогодні у Фінляндії торф є паливом, що забезпечує помітну частку (порядку 5-7%) енергії, що споживається у країні.
Видобуток торфу здійснюють відкритим способом, оскільки залягає він близько до поверхні. Втім, для потреб виробництва енергії придатним є лише торф із високим ступенем розкладання, що видобувають із серединних та донних частин боліт. Видобутий торф просушують із обов'язковим дотриманням протипожежних заходів безпеки – неправильне зберігання свіжовидобутого торфу може стати причиною самозаймання та пожежі. Після необхідної обробки торф перетворюється на тверде паливо - брикети торф'яні, безпечне для споживачів. Основні форми постачання торфу:
Більшість, або й майже усі сучасні твердопаливні котли можуть використовувати торфобрикети (брикети торф'яні) у якості твердого палива. Ми пропонуємо нашим клієнтам повний спектр послуг щодо постачання брикетів з торфу власного виробництва для твердопаливних котлів.